Yabancılar Hukuku ve Yabancı Sermaye Yatırımları

Yabancılar hukuku, bir devletin veya ülkenin bir ülkeye gelen yabancılar için uyguladığı kanunların oluşturduğu hukuk dalıdır. Yabancılar hukuku genel anlamda mütekabiliyet, yani karşılıklılık ilkesine dayanmakta olup, yabancılara Türkiye’de uygulanacak olan hukuk kuralları yabancının vatandaşı olduğu ülkeye göre farklılık göstermektedir.

Yabancılar Hukuku hem Türkiye’de uzun süreli ikamet eden yabancıları hem de kısa süreli ziyaretçileri çok yakından ilgilendiren bir konudur, zira kişiler vatandaşı olmadıkları ülkelerin hukuki işleyişi ile ilgili pek çok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Bu açıdan yabancılar hukuku hem çok kapsamlı hem de alanında uzmanlık gerektiren bir konudur.

Son dönemde yabancı yatırımcılar için Türkiye sınırları içerisinde taşınmaz alma konusu ise hem uygun fiyatlı mülk sahibi olmak, hem de vatandaşlık için gerekli şartları yerine getirmek bakımından çok merak edilen ve önemli ayrıntıları ihtiva eden bir konudur. Türkiye’de taşınmaz almak her ne kadar kolay görünse de kanunlar ile bu konuda çok önemli ve ayrıntılı sınırlamalar getirilmiştir.

Büromuz 20 yıla yakın bir süredir Yabancılar Hukuku alanında müvekkillerine destek olmaktadır.

Yabancılar Hukuku Alanında Daha Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.